محل تبلیغات شما

(بوقیسا حیکایه بی اف جی فیلمیندن آلینمیش)

عطاح.ح. (اونونجو کیلاس- شاهید لیسهسی-تبریز)

یوخودان اویانیرام. گئجه ساعات 3-دور،یامان سوسوزلامیشام. سو ایچمک اوچون، سسسیزجه آیاقلاریمی دره- دره اوتاغین او بیری گوشهسینه گئدیرم. 3-4 لیوان سوایچندن سونرا بیردن- بیره و اؤز- اؤزومه پنجرهیه ساری یاخینلاشدیم. سانکی گوجلو بیر انرژی منیپنجره طرفینه چدی.

پردهنی آچدیم. انسان شکلینده بیر دئوی گؤردوم. دئو منه سلام وئریب، منه یاخینلاشدی.چوخ قورخوردوم. آما دئیهسن اونون سسی اورهییمی ساکینلشدیریردی. دئو منه دئدی:

-سنی اینجینمک ایستهمیرم! سن تکجه اوشاقسان کی، منیم چاغریشیما جواب وئریب، یوخودان اویاندین. منهیاردیم ائله بیرلیکده بورداکی اوشاقلارین رویالارینی گؤزللشدیرک!

من دئدیم:

-بو ایشی نئجه ایستیرسن گؤرهسن؟ بیز هئچ زامان باشقالارینین رویالارینی دییشدیره بیلمهریک.

دئو گولومسونوب، دئدی:

-منیمله گل، سنه گؤستریم!

دئوین الینین اوستونده اوتوروب، اونونلا گئتمهیه حاضیرلاندیم. بیردن- بیره دئو گؤیه آتیلدی. اوقدر یوکسلدی کی، آیین گؤزل اوزونو لاپ یاخیندان آیدین- آشکار گؤره بیلدیم. شبههسیز بو، یاشامیمین ان گؤزل آنیلاریندان بیریایدی.

دئوین آیاقلاری یئره دَیدیکده بؤیوک بیر سارای گؤردوم. بو سارای منه گؤره چوخچوخ بؤیوک اولسا دا، دئوه گؤره چوخ چوخ کیچیک ایدی. دئو الینی ائوینین پنجرهسیندن اوزادیب، میزین اوستوندنایچی یاشیل کپنکله دولو بیر شوشه قاب گؤتوردو. اوزونو منه توتوب دئدی:

-اووجومدا اوتور، سنین یاشادیغین یئره قاییدیریق!

من دئوین الینده اوتوردوم، دئو یئنه سیچرادی، بیرلیکده یاشادیغیم بهزیستینین پنجرهسینین اؤنونده دایاندیق. من پنجرهدن ایچری گیریب، سسسیزجه یاتاغیما ساری گئتدیم.دئو شوشه قابی آچدی، اونداکی یاشل کپنکلری بیر به بیر بهزیسیتی اوتاغینین ایچریسینه اؤتوردو. کپنکلر اوشاقلاریناوستونه قوندو. من اوشاقلارین اوزوندهکی گولومسهییشی گؤردوم.

کپنکلرین بیری منیم اوستومه قوندو. او آن، کناریمدا تانیش بیر سس ائشیتدیم. بوسس آنامین سسی ایدی. اونو قوجاقلاییب، سئوینجیمدن آغلاماغا باشلادیم. یوخوداناویاندیم.

او گون/ سوسن نواده‌رضی

«آن‌چه نوشته‌ام» رضا براهنی

«کیچیک کیمسه‌سیزین رنگلی رویاسی»

بیر ,دئو ,منه ,چوخ ,بو ,گؤره ,چوخ چوخ ,بیردن بیره ,دئو منه ,گؤره چوخ ,اوستوندن ایچی

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

megamiraf صیانه50 سلام leapasava کتابخانه عمومی ولی عصر (عج) اصفهان شهدای كاشی كلا ininopan دونیا ادبیاتی....................Dünya Ədəbiyyatı ♡☆Lady Miraculous Fanfic☆♡ Wendy's info